Ще започна директно с отговора – нищо. Фактът, че актрисата Грейс Кокран, която ще видим в ролята на Джини Уизли в първия сезон на сериала по „Хари Потър“, напуска, не е фаталното предзнаменование, което повечето критици на проекта виждат.

Грейс е решила да напусне по „непредвидени причини“, както се казва в прессъобщението. Това е нейно право и със сигурност има основателни причини за това. Тя нито ще е последната, нито пък най-голямата звезда, която ще си тръгне от сериала, дори бъдещето му да не е толкова мрачно и кратко, колкото една част от „феновете“ се надяват да бъде.

Разбира се, щеше да е хубаво да я гледаме как расте в ролята на Джини, както се случи с Бони Райт в оригиналните филми, но ролята ѝ в първи сезон ще е толкова малка, че мнозина дори няма да забележат, че актрисата е сменена.
Все пак се надявам, че такива промени в актьорския състав ще са редки. Ще е много дразнещо три сезона Снейп да е чернокож и изведнъж в четвъртия да се окаже бял. 😉





0 Comments